Ian Stuart : Kalman koura

Alkaen 6,50 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-KALM-5A31BB
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Ian Stuartin "Kalman koura" tempaa lukijan armottoman virusmyrkyn ja kansainvälisen salaliiton maailmaan, jossa vaarat lymyävät jokaisen nurkan takana.

Kalmankoura, hirvittävä virusmyrkky, on pitkään ollut Mordonin mikrobiologisen tutkimuslaitoksen tarkimmin varjeltuja salaisuuksia. Laitoksen ympärillä on tiheä piikkilankaverkko, johon on yhdistetty tappava korkeajännitevirta. Kaikkialla liikkuu aseistettuja vartio­miehiä verenhimoisine koirineen. Heillä on lupa ampua ensin ja kysyä sitten... Kuitenkin E-laboratorion lattialla makaa tohtori Baxter hyvin yksin ja hyvin kuolleena. Kalmankoura on poissa. Pierre Cavell, Englannin turvallisuuspäällikön oikea käsi, joutuu elämänsä seikkailuun, joka huipentuu raivo­kkaaseen taisteluun elämästä ja kuolemasta.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäIan Stuart
Muut tekijätAaro Vuoristo
Teoksen nimiKalman koura
AlkuteosThe Satan bug
SKUP-KALM-5A31BB
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja