Iiris Aroniemi : Narsistin Vuoristorata
Alkaen 14,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-NARS-30D3D5

Iiris Aroniemi kertoo vaikuttavan tositarinan vaikean narsismin ja kaksisuuntaisen mielialahäiriön varjostamasta parisuhteesta, jossa rakkaus ja toivo vuorottelevat tuskan ja hallinnan kanssa.
Iiris eli kymmenen vuotta vaikeaa narsismia ja kaksisuuntaista mielialahäiriötä sairastavan miehen kanssa. Alussa tähtiin kirjoitettu rakkaustarina alkoi saada yhä pelottavampia piirteitä, joita Iiris ei osannut tulkita. Tässä todellisiin tapahtumiin perustuvassa kirjassaan Iiris kuvaa, miten mies sai hänestä vähitellen henkisen yliotteen. Samaan aikaan Iiris luuli, että rakastamalla vielä enemmän ja unohtamalla kokemansa, hän voisi pelastaa suhteen. Näin tehden hän menetti itsensä ja itsekunnioituksensa. Hänestä tuli uhri, joka eli elämäänsä vain miehen ja hänen tunteidensa kautta. Kun miehen sairaus vihdoinkin varmistui, alkoi vaikea kamppailu hänen saamiseksi hoitoon. Vasta sitten alkoi Iiriksen eheytyminen. Teos tarjoaa lukijalle Tosi-TV:tä parhaimmilaan tai pahimmillaan. Kaikessa ahdistavuudessaankin teos antaa kuitenkin toivoa samassa elämäntilanteessa oleville.
* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.
| Tuoteryhmä | |
|---|---|
| Tekijä | Iiris Aroniemi |
| Teoksen nimi | Narsistin Vuoristorata |
| SKU | P-NARS-30D3D5 |
| Avainsanat | Narsismi, parisuhde, Rakkaus, vaikea parisuhde, Mielenhäiriöt |
