Ilkka Kylävaara : Talvisota kakkonen

Alkaen 4,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-TALV-42D49D
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Itärajalta kuuluu kummia, kun sotaa harjoitteleva pataljoona ylittää rajan ja aloittaa koomisen marssinsa kohti Petroskoita ja Moskovaa. Irvileuka Ilkka Kylävaara tarjoilee huikean tarinan, joka vie lukijan keskelle hullunkurista koettelemusta ja naurattaa läpi Karjalan korven.

Itärajalta kuuluu kummia. Sotaa harjoitteleva pataljoona ottaa leikin tosissaan, painelee rajan yli ja aloittaa marssin kohti Petroskoita ja Moskovaa. Onko kokonainen joukko-osasto tullut hulluksi? Mitä tuumivat asiasta Koivisto ja Kremli? Kirjailijan kolmannen romaanin aihe on arka, mutta niin on myös lukijan nauruhermo, kun Talvisota Kakkonen etenee Karjalan korvessa. Irvileuka Ilkka Kylävaara naurattaa koko Suomen kansaa huikealla tarinallaan miehistä, joihin ei tehoa kylmä, ei kuuma, ei nikkeli, ei turma!

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäIlkka Kylävaara
Teoksen nimiTalvisota kakkonen
SKUP-TALV-42D49D
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja