Ilpo Paananen : Kaksi luotia auringosta

30,80 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-KAKS-63A03D
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Lännen tarinat -sarjan osa Kaksi luotia auringosta vie lukijan Nevadan armottomiin maisemiin 1860-luvulla, jossa vaarat ja auringonpaahde kietoutuvat toisiinsa. Ilpo Paananen tunnetaan tarkkanäköisenä maaseudun ihmisten kuvaajana.

Kenelle: Historiallisen lännenkirjallisuuden ja jännityksen ystäville.

Suomensukuinen karjatilallinen Johan Jakob lähtee serkkunsa Hans Jakobin kanssa pelastamaan kapinallisten vangiksi jäänyttä ja pahasti haavoittunutta työnjohtajaansa George Randya. Vastassa on Nevadan armottomat erämaat ja auringonpaahde.

Viitasaarella syntynyt, nykyinen outokumpulainen toimittaja ja kirjailija Ilpo Paananen tunnetaan maaseudun ihmisten kuvaajana.
Kaksi luotia auringosta jatkaa hänen 2020 aloittamaa lännen tarinat sarjaa.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäIlpo Paananen
Teoksen nimiKaksi luotia auringosta
SKUP-KAKS-63A03D
AvainsanatLännen tarinat, Nevada, Kapinalliset, Karjatilat, 1860-luku
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja