Irja Sinivaara : Naisten viikko : kertomuksia

Alkaen 5,50 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-NAIS-0A6730
Katso kaikki vaihtoehdot

Naisten viikon seitsemän kertomuksen henkilöt ovat kaikki saaneet nimensä kalenterin heinäkuiselta naistenviikolta. Mitä muuta yhteistä heillä on? Ainakin he kaikki puhuvat miehestä, joka heittää kylmän kiven järven lisäksi naisten toiveisiin ja unelmiin.

Eri ikäiset naiset erilaisissa elämäntilanteissaan rakastavat Jaakkojaan, ja samalla vihaavat. Onko naistenviikko niin vetinen kuin sanotaan - ja onko naisten käsitys itsestään ja Jaakostaan jotenkin omituinen? Kuten aiemminkin, Irja Sinivaara vie kertomuksia eteenpäin vahvalla mutta silti lukijan tulkinnalle tilaa jättävällä kerronnalla, jossa on arki läsnä voimakkaan latautuneesti, liikuttavastikin.

Irja Sinivaara on kotkalainen kolumnisti, kriitikko ja kirjoittajaohjaaja. Sinivaaran innostuneen vastaanoton saanut esikoisromaani Sun onnes tähden ilmestyi vuonna 2004.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäIrja Sinivaara
Teoksen nimiNaisten viikko : kertomuksia
SKUP-NAIS-0A6730
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja