Jaakko Honkola : Palveluosaamisen piruetit : tekniikan hallintaa ja taiteellista vaikutelmaa
Alkaen 3,50 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-PALV-E49000

Palveluosaamisen piruetit pureutuu organisaation kilpailukyvyn vahvistamiseen palveluiden ja yrityskulttuurin näkökulmasta. Jaakko Honkola tarjoaa tapoja ymmärtää asiakkaan tarpeita, kehittää palvelutuotantoa sekä vahvistaa yrityksen menestystä käytännönläheisten pohdiskelutehtävien avulla.
Näin vahvistetaan organisaation kilpailukykyä Kaikkeen yrityksissä tehtävään työhön kuuluu palvelu – jokainen yritys on siis myös palveluyritys. Jotta yritys voisi menestyä, sen on hallittava palveluosaaminen. Jaakko Honkola ja Tetta Jounela käsittelevät kirjassaan organisaation kilpailukykyyn vaikuttavia tekijöitä. Niitä ovat asiakkaan ymmärtäminen, palvelutuotannon organisointi, johtamis- ja yhteistyötaidot, organisaation oman tilan, kulttuurin ja hiljaisen tiedon merkityksen ymmärtäminen, tekniikka sekä herpaantumaton kehittämishalu ja -kyky. Tärkeitä ovat myös työn sisällön ja organisoinnin sekä henkilövoimavarojen kehittäminen. Kirjan perusviesti on keskittyminen yrityksen omaan menestymiseen. Kirjan käytännönläheisten pohdiskelutehtävien avulla jokaisen lukijan on mahdollista saada kokonaiskäsitys oman organisaationsa toiminnasta, vahvuuksista ja kehittämisen tarpeista.
Jaakko Honkolalla ja Tetta Jounelalla on pitkä kokemus yritysten ja palvelutoiminnan, johdon ja henkilöstön kehittämisestä. He ovat tehneet palveluosaamisen teemaa tutuksi jo edellisessä teoksessaan Menestyksen perusvoimat.
Jaakko Honkolalla ja Tetta Jounelalla on pitkä kokemus yritysten ja palvelutoiminnan, johdon ja henkilöstön kehittämisestä. He ovat tehneet palveluosaamisen teemaa tutuksi jo edellisessä teoksessaan Menestyksen perusvoimat.
* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.
| Tuoteryhmä | |
|---|---|
| Tekijä | Jaakko Honkola |
| Muut tekijät | Tetta Jounela |
| Teoksen nimi | Palveluosaamisen piruetit : tekniikan hallintaa ja taiteellista vaikutelmaa |
| SKU | P-PALV-E49000 |
| Avainsanat | palveluyritykset, palvelut, yritykset, yrityskulttuuri |
