Jaakko Lehtonen : Ettei pahin tapahtuisi : riski- ja kriisiviestinnän perusteet

Alkaen 10,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-ETTE-37A04B
Katso kaikki vaihtoehdot

Mainostajien Liitto on julkaissut uuden oppaan kriisiviestinnästä. Ettei pahin tapahtuisi - riski- ja kriisiviestinnän perusteet on jatkoa Mainostajien Liiton julkaisusarjassa aiemmin ilmestyneelle Kriisiviestintä -oppaalle (1999) ja sitä täydentäneelle Julkisuuden riskit -oppaalle (2002). Kaikkien kolmen oppaan kirjoittaja on Jyväskylän yliopiston emeritusprofessori Jaakko Lehtonen.

Pitkäjänteisen brändinrakentamisen avulla saavutettu hyvän yhteisökansalaisen maine voidaan menettää nopeastikin ellei kriisiä hoideta taitavasti ja nopeasti. Luottamus, avoimuus, rehellisyys ja vastuu korostuvat yritysten suhteissa kuluttajiin, omistajiin ja mediaan.

Ettei pahin tapahtuisi -opas sisältää tuoretta tietoa organisaation kohtaamista riskeistä, kuluttajien käyttäytymisestä poikkeustilanteissa, yrityksen maineen puolustamisesta verkossa tapahtuvia hyökkäyksiä vastaan, julkisuuden riskeistä kansainvälisessä toiminnassa ja internetistä kriisiviestinnän uutena kanavana. Oppaan esimerkit on uusittu ja mukaan on koottu aiemmin julkaisemattomia ohjeita riskienhallinasta ja poikkeustilanteissa toimimisesta.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäJaakko Lehtonen
Teoksen nimiEttei pahin tapahtuisi : riski- ja kriisiviestinnän perusteet
Avainsanatkansainvälistyminen, yritykset, viestintä, organisaatiot, julkisuus, maine, riskit, imago, julkisuuskuva, riskienhallinta, yhteisöviestintä, suhdetoiminta, informaatio, uutisointi, kriisiviestintä, ulkoinen viestintä, yritysviestintä, sisäinen viestintä
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja