Jaakko Saatsi & Marja-Leena Haavisto & Lauri Oksama : Inhimillisten tekijöiden hallinta lentoteknisessä työssä

41,80 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-INHI-2EA836
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Tutustu inhimillisten tekijöiden vaikutuksiin ja hallintaan lentoteknisessä työssä. Tämä teos syventyy ilmailun huoltoturvallisuuteen ja suorituskyvyn kehittämiseen.

Kenelle: Ammattikoulutuksen opiskelijoille ja kaikille, joita kiinnostavat inhimillisten tekijöiden hallinta ilmailussa tai muilla aloilla.

Suoritukseemme vaikuttaa aina ympäristöstä, ihmisten välisestä vuorovaikutuksesta ja oman suorituskykymme rajallisuudesta aiheutuvia tekijöitä, joilla on vaikutusta toimintamme laatuun ja luotettavuuteen. Näistä kaikista suorituskykyymme vaikuttavista seikoista käytetään nimitystä inhimilliset tekijät, Human Factors.

Kirjassa tutustutaan inhimillisen suorituskyvyn hallintaan ilmailun huoltoturvallisuuden näkökulmasta.
Oppikirja on tarkoitettu lentokoneasentajan ja -mekaanikon peruskoulutukseen. Se soveltuu yleisteokseksi inhimillisten tekijöiden hallinnassa myös muilla aloilla.

Kirjan sisältö jakautuu johdantoon ja kolmeen jaksoon:
- Tiedonkäsittely ja inhimilliset virheet,
- Suorituskykyymme vaikuttavia tekijöitä ja
- Inhimillisten tekijöiden hallinta lentoteknisessä työssä.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäJaakko Saatsi & Marja-Leena Haavisto & Lauri Oksama
Teoksen nimiInhimillisten tekijöiden hallinta lentoteknisessä työssä
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja