Jaana Wahlforss : Kissa joka katosi : keltaisen kirahvin kertomus

Alkaen 4,50 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-KISS-E3BBF4
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Jaana Wahlforssin satukirjassa katoaminen vie seikkailuun hylättyjen eläinten metsään, jossa majesteettinen kotka johdattaa tytön kohti uudistunutta ystävyyttä ja toivoa.

Kenelle: 6–9-vuotiaille lapsille, jotka pitävät eläinseikkailuista ja satukuvituksista.

"Kadonnut lihava keltaviirullinen kissa. Se on meidän Sasha! Jos näette sen, soittakaa heti!"

Niinan kissa Sasha on kadonnut yhdessä kulkukissa Risukorvan kanssa. Kun katoamisesta on kulunut jonkin aikaa, Niina saa vieraan. Majesteettillinen kotka on tullut hakemaan häntä. Lintu lennättää tytön hylättyjen eläinten metsään, jonne ovat kokoontuneet kaikki kanit, kilpikonnat, hamsterit, koirat ja kissat, joille ei ole hyvä olla ihmisten luona. Sieltä Niina viimein löytää myös Sashan ja Risukorvan.

Keltaisen kirahvin hahmo, joka seikkailee mukana Niinan ja Sashan tarinassa, tunnetaan TV2:ssa nähdystä animaatiosarjasta. Kristina Segercrantzin vesivärein tehdyssä, kauniin klassisessa vesivärikuvituksessa kirahvi on saanut uudistetun ilmeen.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäJaana Wahlforss
Muut tekijätKristina Segercrantz
Teoksen nimiKissa joka katosi : keltaisen kirahvin kertomus
SKUP-KISS-E3BBF4
Avainsanatkissa, sadut, lastenkirjallisuus, katoaminen, seikkailu, hylkäys, kuvakirjat
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja