James Campbell : Hullunhauskat opettajat
Ainoa kirja opettajista, jonka koskaan tarvitset. Naurutakuu!
Tervetuloa tutustumaan opettajien hulluun ja hulvattomaan elämään (ja muihin juttuihin, joilla ei ole mitään tekemistä opettajien kanssa, mutta ovat yhtä hauskoja). Tämä kirja opettaa kaikki tärkeät asiat, kuten: Mitä opettajat tekevät, kun he eivät ole luokassa? Miksi kannattaa aina pitää banaania mukana? Ja kuinka rakennetaan keskiaikainen katapultti, jolla voi singota itsensä vaivattomasti kouluun?
Tämä ei ole mikään tavallinen kirja. Voit lukea sen etuperin, takaperin, ylhäältä alas, päinvastoin tai jollain noin 861 000 muulla tavalla. Joka tapauksessa se on täynnä hävyttömiä faktoja, jotka eivät ehkä ole ihan tosia.
* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.
Tuoteryhmä | |
---|---|
Tekijä | James Campbell |
Muut tekijät | Kuvittaja: Rob Jones Kääntänyt: Ulla Selkälä |
Teoksen nimi | Hullunhauskat opettajat |
Alkuteos | The Funny Life of Teachers |
Avainsanat | Huumori, helppolukuiset, opettajat, vitsit |