James Maclain : Et ikinä arvaa tätä kaikkea DINOSAURUKSISTA

6,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-ET-I-F7219A
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Hauska ja kuvitettu tietokirja johdattaa lapset dinosaurusten hämmästyttävien ominaisuuksien, elämän ja fossiilien pariin. Napakka tietosisältö tekee esihistoriallisista hirmuliskoista helposti lähestyttäviä.

Kenelle: 4 vuotta täyttäneille lapsille, joita kiinnostavat dinosaurukset ja yllättävät tietofaktat.

Et ikinä arvaa, kuinka kovaäänisesti Tyrannosaurus rex pystyi karjumaan ja kuinka monta munaa sauropodi putkautti pesäänsä. Ja tiesitkö, että Stegosauruksella oli uskomattoman pienet aivot?

Suositun Et ikinä arvaa -tietokirjasarjan uudessa osassa tutustutaan hämmästyttäviin asioihin dinosauruksista. Selkeät kuvat, napakat tietotekstit sekä huumori pitävät mielenkiinnon yllä ja houkuttelevat tutustumaan hurjiin hirmuliskoihin ja niiden kiehtovaan elämään miljoonia vuosia sitten.

James Maclain on englantilainen lastenkirjailija, joka ei Oxfordin yliopistossa opiskellessaan olisi arvannut päätyvänsä kirjoittamaan juuri lapsille. Hän on kirjoittanut lukuisia lasten tietokirjoja.

Paul Boston on englantilainen, Brightonin yliopistosta valmistunut kuvittaja ja graafinen suunnittelija.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäJames Maclain
Teoksen nimiEt ikinä arvaa tätä kaikkea DINOSAURUKSISTA
AlkuteosLots of Thing to Know about Dinosaurs
SKUP-ET-I-F7219A
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja