James Maclaine : Et ikinä arvaa tätä kaikkea maailmasta

25,30 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-ET-I-C8E128
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Lähde tutkimaan maailman ihmeitä ja hämmästyttäviä faktoja, jotka yllättävät jokaisen uteliaan lukijan.

Kenelle: 4–8-vuotiaille lapsille, jotka ovat kiinnostuneita eläimistä, ihmisistä ja maapallon monimuotoisuudesta.

Et ikinä arvaa, minkä kaupungin nimi on maailman pisin. Entä lyhyin? Tiesitkö, että maanalaiset luolat muuttavat pikkuhiljaa muotoaan? Ja jos haluaisit osata puhua kaikkia maailman kieliä, kuinka monta kieltä sinun pitäisi opetella?

Suositun Et ikinä arvaa -tietokirjasarjan uudessa osassa tutustutaan maailman ihmeisiin. Selkeät kuvat, napakat tietotekstit sekä huumori pitävät mielenkiinnon yllä. Värikäs kirja houkuttelee tutkimaan eri kulttuureja ja luonnonilmiöitä sekä selvittämään, miten upeassa ja monimuotoisessa maailmassa me elämme.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäJames Maclaine
Teoksen nimiEt ikinä arvaa tätä kaikkea maailmasta
AlkuteosLots of Things to Know About Our World
SKUP-ET-I-C8E128
Avainsanatmaailma, maapallo, eläimet, ihmiset, ympäristö
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja