James Moore & Alan Turvey : Ensimmäinen purjehduskirja

Alkaen 6,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-ENSI-479F56
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

James Mooren ja Alan Turveyn 'Ensimmäinen purjehduskirja' on Englannissa kehitetty selkeä ja havainnollinen opas purjehduksen taitojen ja tekniikoiden oppimiseen.

Kenelle: Nuorille ja aikuisille purjehduksesta kiinnostuneille.

Harrastspurjehduksen kotimaassa Englannissa kehitetty ja laadittu purjehtimisen opas, joka selkeydessään ja havainnollisuudessaan on omaa luokkaansa. Metodiltaan uusi purjehduskirja soveltuu yhtä hyvin nuoren vasta-alkajan käsiin kuin aikuisemman entusiastin käyttöön. Purjehduksen taito ja tekniikka opetetaan kirjassa pelkistettyjen piirroskuvien avulla, jolloin kustakin tilanteesta voidaan korostetusti tuoda esiin olennaisin puoli. Varsinaisen purjehdustaidon lisäksi kirjasta saa oppia monesta purjehtijalle tärkeästä asiasta: veneen osista, hoidosta, turvallisuudesta vesillä, solmuista, köysistä ja siitäkin miten vyne kulkee.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäJames Moore & Alan Turvey
Teoksen nimiEnsimmäinen purjehduskirja
AlkuteosStarting sailing
SKUP-ENSI-479F56
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja