Jan Hedh : Intohimona suklaa
Suklaasuiden unelmakirja
Piirakoita, pikkuleipiä, leivoksia. Kakkuja, mousseja, praliineja. Suklaajuomia, jälkiruokia ja jopa pääruokia, joissa suklaata käytetään mausteena. Suklaasta voi tämän kirjan avulla rakentaa kokonaisen menuun!
Ruotsin tunnetuimpiin kuuluva leipurimestari ja kondiittori Jan Hedh osoittaa olevansa todellinen suklaaekspertti. Hän on koonnut yhteen laajan, eri maista vaikutteita saaneen tietämyksensä suklaasta ja antaa reseptien ohella neuvoja suklaan hyödyntämiseen ja käsittelyyn. Myös suklaan historiaa ja siihen liittyviä raaka-aineita käsitellään monin tavoin. Yksityiskohtaisia reseptejä täydentävät Klas Anderssonin herkulliset ja havainnolliset kuvat.
Tämä maukkaan monipuolinen teos sopii kaikille suklaan ystäville harrastelijoista ammattilaisiin. Jan Hedhin ja Klas Andersonin yhteistyöstä voi nauttia myös Mestarileipurin leipäkirjan sivuilla.
* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.
Tuoteryhmä | |
---|---|
Tekijä | Jan Hedh |
Muut tekijät | Klas Andersson & Marita Suonperä |
Teoksen nimi | Intohimona suklaa |
Alkuteos | Chokladpassion |
Avainsanat | leivonnaiset, jälkiruoat, suklaa, makeiset |