Jani Jäderholm : Suuri kupla : Vinsentin sarjakuvavisa 2

Alkaen 4,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-SUUR-5B76B6
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Sukella Suuren Kuplan tuoreimpiin ja haastavimpiin visailukysymyksiin sekä jännittäviin sanaristikoihin, sokkeloihin ja anagrammeihin Vinsentin ja Roosan kanssa. Palkittu televisio-ohjelma elää uudessa visakirjassa, joka testaa tietämyksesi sarjakuvien maailmasta ja haastaa ongelmanratkaisukykysi.

Kenelle: 8-12-vuotiaille

Takakansi

Ratko Suuren Kuplan tuoreimmat, hauskimmat ja haastavimmat kysymykset ja uudet visaiset haasteet!

Suuren Kuplan Vinsentti ja Roosa johdattavat jälleen tv-kilpailusta tuttujen lajien pariin. Mukana on mm. vihjekysymysten Salamataisto, yhdistelytehtävien Pilvenpiirtäjä, ristikoita, sokkeloita ja karanneita kuplia, sekä lisämausteena sekasanoja ja anagrammeja. Sarjakuvien kulkuneuvot, konnat ja poliisit, tiedenielet, eläimet sekä Ankkalinna ovat saaneet omat spesiaalikysymysten sivunsa. Aiemmin on ilmestynyt Vinsentin sarjakuvavisan ensimmäinen osa.

Esittely

Vinsentti ja Roosa johdattavat jälleen tv-kilpailusta tuttujen lajien pariin. Mukana ovat vihjekysymyksien Salamataisto, yhdistelytehtävien Pilvenpiirtäjä sekä Suuri Kupla, jossa pitää kirjoittaa sarjakuvastripille puhekuplat.

Lisämausteena on useita haastavia tehtäviä, kuten sekosanoja ja anagrammeja. Sarjakuvien kulkuneuvot, konnat ja pollarit, tiedemiehet, eläimet sekä Ankkalinna ovat saaneet omat spesiaalikysymysten sivunsa.

Vinsentti ja Roosa -sivuilta löytyy ristikoita, sokkeloita, karanneita kuplia ja muita aivan uusia, jänniä tehtäviä.

8-12-vuotiaille suunnattu Suuri Kupla on television suosituimpia lastenohjelmia kautta aikojen. Se on voittanut sekä Vuoden sarjakuvateko -palkinnon että Formaatti Finlandia -palkinnon ja kilpaillut palkintosijoista myös Sveitsissä ja Tanskassa. Ohjelma on pyörinyt televisiossa vuodesta 2002, ja Vinsentin ensimmäinen visailukirja ilmestyi 2004.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäJani Jäderholm
Muut tekijätJuhana Salakari
Teoksen nimiSuuri kupla : Vinsentin sarjakuvavisa 2
SKUP-SUUR-5B76B6
Avainsanattietokilpailut, visailukysymykset, sanaristikot, sarjakuvat
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja