Janne Nokki & Harald Ericsson : Pohjolan Klondyke : tullitoimintaa ja ulkomaankauppaa Petsamossa 1940-1941

25,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-POHJ-73161A
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Pohjolan Klondyke valottaa Petsamon tullitoiminnan ja ulkomaankaupan merkitystä talvisodan jälkeisessä Suomessa vuosina 1940–1941. Teos avaa mielenkiintoisen ja värikkään vaiheen toisen maailmansodan historiasta Liinahamarin sataman ja valtaväylän kautta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäJanne Nokki & Harald Ericsson
Muut tekijätM. Lehtonen & Seppo Malkki
Teoksen nimiPohjolan Klondyke : tullitoimintaa ja ulkomaankauppaa Petsamossa 1940-1941
SKUP-POHJ-73161A
Avainsanatmuistelmat, talvisota, jatkosota, historia, ulkomaankauppa, välirauha, tullilaitos, tullivalvonta, vinterkriget, memoarer, fortsättningskriget, freden mellan vinter- och fortsättningskriget, utrikeshandel, tullverket, tullövervakning
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja