Janne Nokki : Tulliauto kautta aikojen

22,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-TULL-737D4D
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Tulli on käyttänyt autoja jo yli sadan vuoden ajan, mutta nyt tulliautojen ainutlaatuinen historia avautuu ensimmäistä kertaa kirjan muodossa. Tulliautojen kehitys nivoutuu olennaisesti paitsi tullilaitoksen, myös koko Suomen historian käänteisiin.

Tulli on käyttänyt autoja jo yli sadan vuoden ajan, mutta Tullin autoista ei ole aiemmin tehty kirjoja. Tulliautojen mielenkiintoiset vaiheet liittyvät tiiviisti paitsi Tullin myös koko Suomen historiaan.

Tulliylitarkastajat Janne Nokki ja Markku Partanen raottavat teoksessaan tulliautojen mielenkiintoisia vaiheita ja esittelevät tärkeimmät Tullin käyttämät automerkit.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäJanne Nokki
Muut tekijätMarkku Partanen
Teoksen nimiTulliauto kautta aikojen
SKUP-TULL-737D4D
Avainsanathistoria, autot, automerkit, ajoneuvot, tullilaitos, tulliviranomaiset, tullivalvonta
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja