Jari Nenonen : Jallu piloillaan

8,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-JALL-1A6FDB
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Jari "Jallu" Nenosen kokoama pakinakokoelma tarjoilee itseironista, rohkeaa ja toisinaan kohahduttavaa huumoria, jossa pilkalla ja lämmöllä ammutaan arjen ilmiöitä. Vuoden 2013 Äijä-arvonimellä palkitun kirjoittajan teksteissä mikään ei ole liian pyhää ivattavaksi.

Kenelle: aikuisille

Jari "Jallu" Nenonen on piloillaan laittanut kasaan pakinakokoelman, toki vain ohuen siivun hänen 10.000 julkaistun pakinan läjästään. Mukana on paljon ennen julkaisematontakin.

Jallu ei pistä tupakaksi eikä polkaksi, mutta pilkaksi pistää. Kaikkea ammutaan, mutta usein myös lämmöllä ja itseironialla.

Vuoden 2013 Äijä-arvonimella virallisesti palkittu kirjoittaja ei ole tottunut pidättelemään, omien sanojensa mukaan hänen iässään ei enää tarvitse. Nenonen puksaa pienessä kustantamossaan motolla "Ei se niin vakavaa ole!".

Lukijat saavat pahastua tai ilahtua. Jos on närkästyjän vikaa, niin syytä siihen kyllä löytyy, aina kansitaiteesta lähtien. Hurjalle huumorille on aina paikkansa.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäJari Nenonen
Teoksen nimiJallu piloillaan
SKUP-JALL-1A6FDB
Avainsanathuumori, pakinat, alatyyliset teokset
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja