Jean Echenoz : Minä lähden

Alkaen 15,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-MINA-2F475F
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Jean Echenozin "Minä lähden" on taidokkaan eleetön ja hilpeä kuvaus miehestä, joka lähtee yhä uudelleen ja kyseenalaistaa todellisuuden rajat. Tämä romaani avaa uusia näkökulmia maailmaan sekä ihmisten ja tapahtumien tarkasteluun.

Taidokkaan eleetön ja hykerryttävän koominen kertomus miehestä joka lähtee yhä uudelleen - mutta minne hän päätyy?

Herkullinen ja epämukava. Minä lähden on peili joka heijastaa maailmaa. Se on realistinen romaani joka kertoo, kuinka menetämme todellisuudentajumme ja kuinka elämä karkaa käsistä. – Lukija oppii katsomaan ihmisiä, esineitä, tekoja ja tapahtumia uudella tavalla, ei vain tasokuvina vaan eri suunnista: takaa, sivulta, ylhäältä ja alhaalta. – Pierre Lepape, Le Monde

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäJean Echenoz
Muut tekijätErkki Jukarainen
Teoksen nimiMinä lähden
AlkuteosJe m'en vais
SKUP-MINA-2F475F
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja