Jeff Kinney : Neropatin päiväkirja: Kohtalo kolhii

Greg Heffleyn elämä on täynnä kommelluksia, kun ystävyyssuhteet kokevat kovia ja kohtalo puuttuu peliin yllättävillä tavoilla.
Kenelle: Nuorille, erityisesti 9–14-vuotiaille, jotka pitävät huumorista ja koulu- sekä ystävyyssuhteiden kuvauksista.
Greg Heffleyn elämä vastatuulessa
Neropatin päiväkirjan sankari etsii uutta ystävää - kaikin keinoin.
Greg on jäänyt yksin kuin nalli kalliolle. Hänen paras ja ainut ystävänsä Rowley on alkanut seurustella, ja uuden kaverin löytäminen osoittautuu mahdottomaksi tehtäväksi. Elämä on kaikin puolin luisumassa alamäkeen, joten Greg päättää jättää kohtalonsa noppien varaan. Ja kohtalo totisesti vie Gregiä - nolosta tilanteesta vielä nolompaan! Kääntyykö onni koskaan? Vai onko Greg tuomittu tunaroimaan yksin koko kouluvuodeksi?
Jeff Kinney (s. 1971) on noussut niin teinejä kuin heidän vanhempiaan viihdyttävillä Neropatti-kirjoillaan Yhdysvaltain suosituimmaksi lastenkirjailijaksi. Sarjaa on painettu maailmanlaajuisesti valtavat 150 miljoonaa kappaletta!
* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.
Tuoteryhmä | |
---|---|
Tekijä | Jeff Kinney |
Muut tekijät | Marja Helanen |
Muut tekijät | Translated by: Marja Helanen |
Teoksen nimi | Neropatin päiväkirja: Kohtalo kolhii |
Alkuteos | Hard Luck - Diary of a Wimpy Kid |
SKU | P-NERO-0CFDDE |
Avainsanat | englanninkielinen kirjallisuus, huumori, kaunokirjallisuus, kommellukset, koululaisromaanit, käännökset, mustasukkaisuus, nuoret, nuortenkirjallisuus, nörtit, pojat, pojat (ikäryhmät), päiväkirjaromaanit, romaanit, sarjakuvaromaanit, seurustelu, teini-ikäiset, ystävyys, ystävät |