Jenkins. Geoffrey : Jäinen ansa

Alkaen 7,50 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-JAIN-9A226D
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Jännityksen mestari Geoffrey Jenkins vie lukijan henkeäsalpaaviin seikkailuihin Eteläisen jäämeren armoilla, missä vaarat ja tuntematon lymyävät jäävuorten takana.

Jännityksen mestari vie lukijan huimiin seikkailuihin keskelle Eteläisen jäämeren tyrskyjä.

Pelkoa. Kauhua. Niitä retkikunnan suunnitelma aluksi herätti. Kapteeni Prestrudin komentaman aluksen oli tarkoitus purjehtia tutkimaan syrjäistä Prinssi Edwardin saarta Etelämantereen edustalla, kun kapteeni murhattiin. Hänen tilalleen astuivat teräksenuija John Shotten ja Prestrudin tytär Linn – mukaan pyrki myös saksalainen Rolf Wegger ... Mutta vasta kun purjehduksen kestäessä tehtiin toinenkin murha, Shotten huomasi, että pelissä ovat aiottua suuremmat panokset – kokonainen sotasaalis, jota kaikki tavoittelivat ja joka odotti jossakin kaukana jäävuorten ja hirvittävien uhrausten takana.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäJenkins. Geoffrey
Muut tekijätVäinö J. Tervaskari
Teoksen nimiJäinen ansa
AlkuteosSouthtrap
SKUP-JAIN-9A226D
Avainsanatjännityskirjallisuus, merikirjallisuus, seikkailukirjat
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja