Jill Atkins : Manu ja lohikäärme

Lukumestari-sarjan tavutettu kirja innostaa aloittelijat lukemaan värikkäiden seikkailujen pariin. Tarinaan on helppo tarttua selkeän tekstin ja oppimista tukevien vinkkien ansiosta.
Kenelle: 7–12-vuotiaille lapsille, jotka harjoittelevat lukemista
On aika käydä nukkumaan. Neela haluaa, että Manu-veli lukee vielä iltasadun lohikäärmeestä. Kun Neela nukahtaa, kokee Manu melkoisen yllätyksen. Tarinan lohikäärme herää nimittäin eloon! Ei kai Neela herää? Lukumestari-sarja houkuttelee aloittelevat lukijat tarinoiden äärelle. Kirjoissa on selkeä, tavutettu teksti, värikäs kuvitus ja vinkkejä lukemisen harjoitteluun yhdessä aikuisen kanssa. Harjoitus tekee lukumestarin!
* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.
Tuoteryhmä | |
---|---|
Tekijä | Jill Atkins |
Teoksen nimi | Manu ja lohikäärme |
Alkuteos | Sandeep and the Dragon |