Jo Nesbø : Tohtori Proktori ja mahdollinen maailmanloppu

Alkaen 8,50 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-TOHT-C0C32D
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Jo Nesbøn kolmas Tohtori Proktori -kirja yhdistää hulvattoman huumorin, jännittävän mysteerin ja odottamattomat seikkailut maailmanlopun tunnelmiin.

Kenelle: 7+ vuotiaille lapsille

Takakansi

KAIKKI OVAT KOUKUSSA television uuteen laulukilpailuun: Kuorotaistoon. Siis aivan kaikki paitsi Tohtori Proktori, Älli ja Liisi. Heillä on niin hauskaa, etteivät he ehdi katsomaan televisiota. Mutta kun ihmiset alkavat käyttäytyä omituisesti, kolmikko alkaa epäillä, ettei kaikki ole aivan sitä, miltä näyttää... Voiko koko Norja olla hypnoosin vallassa? Hulluja keksintöjä, pesukoneista katoavia sukkia, sammakkomiehiä, seitsemänjalkainen perulainen imuhämäkki ja mahdollinen maailmanloppu – kyseessä on kolmikon kaikkien aikojen räjähtävin seikkailu.

"Tarinan riemukkuus tarttuu kaikenikäisiin lukijoihin." GÖTEBORGS-POSTEN (RUOTSI)

"Hurja, hillittömän hauska ja ajatuksia herättävä." DAGSAVISEN (NORJA)

Esittely

Paukkumaissia ja hullua huumoria!

”Railakas vauhtipommi täynnä huumoria, mysteeriä ja seikkailua. Farssin ystävät, huomio!” - School Library Journal

Dekkaritähti Jo Nesbøn kolmas kirja tohtori Proktorista vie lukijansa maailmanlopun tunnelmiin. Ehkä.
Tohtori Proktori ja mahdollinen maailmanloppu on teos, joka kertoo avaruusolentojen hyökkäyksestä, marssimusiikista, Tohtori Proktorin Meksikolaisella Paukkuchilillä Maustetusta Voimajuomasta, aidoista sammakkomiehistä ja kieroista vohveliraudoista. Sekä aika monesta muusta asiasta. Kirjan sivuilta selviää myös, minne sukat OIKEASTI katoavat pesukoneesta. Hyppää tohtori Proktorin ja Ällin matkaan niin elämäsi ei takuuvarmasti käy tylsäksi!

Norjalainen Jo Nesbø (s. 1960) on yksi maailman suosituimmista rikoskirjailijoista, jonka teoksia on myyty lähes 30 miljoonaa kappaletta. Harry Hole -dekkareistaan kuulu Nesbø on kirjoittanut viisi Per Dybvigin (s. 1964) railakkaasti värikuvittamaa lastenromaania tohtori Proktorista. Niitä on julkaistu jo 38 maassa.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäJo Nesbø
Muut tekijätOuti Menna & Per Dybvig
Muut tekijätIllustrated by: Per Dybvig
Translated by: Outi Menna
Teoksen nimiTohtori Proktori ja mahdollinen maailmanloppu
AlkuteosDoktor Proktor og verdens undergang. Kanskje
SKUP-TOHT-C0C32D
Avainsanatseikkailu, hyökkäys, avaruusolennot, uhkakuvat, maailmanloppu, kaupungit, Norja, Oslo
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja