Joan Fleming : Vaarallista elämää

Alkaen 2,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-VAAR-6B3281
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Joan Flemingin 'Vaarallista elämää' tarjoaa klassisen salapoliisiromaanin, jossa eläkkeellä oleva tiedustelupalvelun mies joutuu keskelle murhamysteeriä tavallisen arjen keskellä.

SAPO vangitsee mielenkiintonne
moderna jännitystä
perinteinen salapoliisiromaani
klassikko

Laivaston tiedustelupalvelusta eläkkeellä oleva Martin Pendle Hill oli todella yksinäinen vanha herra. Ei riittänyt, että hänellä oli takanaan oikea katastrofi avioliitoksi; nyt hänen vanha amiraaliystävänsä ja koiransa olivat kuolleet lähes yhtä aikaa silkkäa vanhuuttaan. Kaiken huipuksi hänen reitensä murtui hänen ylittäessään varomattomasti ajotietä. Mutta loppuivatko onnettomuudet tähän! Tapahtui murha, uhrina Pendle Hillin vanha ankara vuokraemäntä, jolla oli kalliita harrastuksia. »Alkakaa elää vaarallisesti täytettyänne kuusikymmentäviisi», Pendle Hill muisti tunnetun Oxfordin professorin neuvon. Mikä erinomainen neuvo. Sen hän tekisikin, selvittäisi neiti Smiten murhan.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäJoan Fleming
Muut tekijätEva Siikarla
Teoksen nimiVaarallista elämää
AlkuteosHow to live dangerously
SKUP-VAAR-6B3281
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja