Johan Unenge & Måns Gahrton : Eva ja Adam : auringonpaistetta ja hapannaamoja
Alkaen 8,50 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-EVA--611EAB

Eva ja Adam -sarjan kymmenes osa vie tutut hahmot yhteiselle etelänmatkalle, jossa auringonpaiste ei poista kaikkia huolia. Sarjan valloittava tunnelma kohtaa jälleen nuorten elämän isot tunteet.
Kenelle: 10–13-vuotiaille
Takakansi
Eva ja Adam ovat panneet välit poikki. Adamia surettaa, kun Eva ei enää halua olla hänen kanssaan. Evaa surettaa, kun Adamilla on niin paha mieli. Kumpikaan ei ole saanut puhuttua siitä kaikesta vanhemmille. Molemmat pelkäävät, että vanhemmatkin pahoittavat mielensä.Kaiken kukkuraksi Evan ja Adamin perheet alkavat suunnitella yhteistä etelänmatkaa. Voiko matka Kreetalle mitenkään onnistua, kun Eva ja Adam eivät olekaan enää yhdessä? Voivatko he edelleen olla kavereita? Ja mitä Eva sanoo, kun Adam tapaa rannalla kivan saksalaistytön?
Kymmenennessä Eva ja Adam -kirjassa aurinko paistaa, mutta ilmeet eivät aina ole aurinkoisia.
Esittely
Eva ja Adam pääsevät vanhempiensa mukana perheiden yhteiselle etelänmatkalle. Vaikka aurinkopaistaa, ilmeet ovat happamat: Eva ja Adam eivät ole enää yhdessä, mutta miten kertoa siitä
vanhemmille? Heidän mielestäänhän Eva ja Adam ovat yhdessä niin suloisia...
Rakastetun Eva ja Adam -sarjan kymmenes kirja.
* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.
| Tuoteryhmä | |
|---|---|
| Tekijä | Johan Unenge & Måns Gahrton |
| Muut tekijät | Katriina Savolainen |
| Teoksen nimi | Eva ja Adam : auringonpaistetta ja hapannaamoja |
| Alkuteos | Eva & Adam : solen skiner, sura miner |
| SKU | P-EVA--611EAB |
