Johanna Huhtamäki : Pakkopositiivisuudesta tasapainoon
Alkaen 10,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-PAKK-F56732

Johanna Huhtamäen teos pureutuu onnellisuuden haasteisiin ja paljastaa, miksi tasapaino ja aitous ovat kestävämmän onnen avaimia kuin pakkopositiivisuus.
Takakansi
Kannattaako onnellisuutta tavoitella? Voiko liika onnellisuus olla haitallista? Miksi negatiiviset tunteet ovat onnellisuuden kannalta olennaisia?Epävarmuus värittää monen ihmisen elämää. Onnellisuutta tavoitellaan, mutta se tuntuu karkaavan yhä kauemmas. Epäonnistumisen tunteista huolimatta onnellisuus on kuitenkin mahdollista saavuttaa. Se ei löydy tekohymystä tai päälle liimatusta pakkopositiivisuudesta, vaan se rakennetaan hyvän ja tasapainoisen arjen palikoista.
Käytännönläheinen teos avaa onnellisuutta tutkitun tiedon näkökulmasta. Lisäksi se pureutuu sekä kirjailijan kokemuksiin että ajatuksia herättäviin tarinoihin. Vaikka onni ei aina ole pysyvää, se voi silti olla kestävää.
Johanna Huhtamäki on diplomi-insinööri, valmentaja ja menestystutkija. Hänen suurena haaveenaan on todistaa tieteellisesti, että unelmista voidaan tehdä totta.
Esittely
Käytännönläheinen opas onnen etsijöille.Terveyteen, talouteen ja tulevaisuuteen liittyvä epävarmuus värittää monen elämää. Onnellisuutta tavoitellaan monin keinoin, mutta sitä ei helposti tahdo löytyä. Tämä voi johtaa epäonnistumisen kokemukseen. Onnellisuus on kuitenkin mahdollista saavuttaa. Kestävä onni ei löydy tekohymystä tai pakkopositiivisuudesta, vaan se rakennetaan hyvän ja tasapainoisen elämän palikoista.
Ajatuksia herättävä kirja pureutuu sekä viimeaikaisiin tutkimuslöydöksiin että arkielämän kokemuksiin.
* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.
| Tuoteryhmä | |
|---|---|
| Tekijä | Johanna Huhtamäki |
| Teoksen nimi | Pakkopositiivisuudesta tasapainoon |
| SKU | P-PAKK-F56732 |
| Avainsanat | onnellisuus, tunteet, itsekasvatus, positiivisuus, henkinen hyvinvointi, onni, epävarmuus, epäonnistuminen, hyväksyminen (psykologia) |
