John Branfield : Sokerihiiri

Alkaen 5,50 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-SOKE-0FF5CE
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Sokerihiiri seuraa nuoren Sarahin kasvua ja kamppailua diabeteksen kanssa, kun hän oppii löytämään elämän ilon rajoitteista huolimatta.

Kenelle: 9–12-vuotiaille lukijoille

Kaiken pitäisi olla hyvin kaksitoistavuotiaan Sarahin elämässä. Hän on sievä ja suosittu, hänellä on Sam, ihana poni, ja oma kultainen noutaja. Silti mikään ei ole hyvin Sarahin mielestä. Hän on sairastanut yhdeksänvuotiaasta asti sokeritautia, ja hän on siitä katkera koko elämälle. On epäreilua, että juuri hän joutuu laskemaan jokaisen suupalansa ja sietämään inhottavia pistoksia päivästä päivään, koko ikänsä. Lisäksi vanhempi sisko Jane on täysin mahtoton. Mutta vähitellen Sarah suostuu hyväksymään sairautensa. Tietysti diabetes on jokapäiväinen kiusa, mutta ei se lopultakaan ole esteenä mihinkään. Sarah voi uida, purjehtia, ratsastaa, hänellä on hyviä ystäviä, tyttöjä ja poikia. Hän voi elää täyttä elämää ikäistensä mukana.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäJohn Branfield
Muut tekijätAnja-Liisa Vartiainen
Teoksen nimiSokerihiiri
AlkuteosSugar Mouse
SKUP-SOKE-0FF5CE
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja