John Gray : Mars ja Venus vanhempina : käytännön lastenkasvatusta

Alkaen 7,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-MARS-B1616B
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

John Gray hyödyntää laajaa perheneuvontakokemustaan tarjoten käytännönläheistä ohjausta vanhemmuuteen ja lapsen hyvinvoinnin tukemiseen.

Kenelle: Aikuisille kiinnostuneille vanhemmuudesta ja lastenkasvatuksesta.

Vanhempien ja lasten välinen side on elämän tärkeimpiä asioita. Maailmankuulu terapeutti John Gray käyttää tässä käytännön lastenkasvatusoppaassa hyväkseen pitkäaikaista kokemustaan perheneuvojana. Siinä hänen avarakatseisuutensa ja lämmin elämänviisautensa pääsevät täysin oikeuksiinsa.

Opit muun muassa
- myönteisen vanhemmuuden viisi viestiä ja viisi taitoa
- miten lasta voi motivoida uhkaamatta rangaistuksella
- miten lasta voi auttaa hyväksymään itsensä ja iloitsemaan kyvyistään
- miten lapsen erilaisuus on hyvä asia
- miten lasta voi rohkaista ilmaisemaan itseään aidosti.

Vanhemmille teos on todellinen aarre, sillä se kertoo kuinka voimme auttaa lapsia kasvamaan vahvoiksi, vastuuntuntoisiksi kansalaisiksi, joilla on hyvä itsetunto. Teos tarjoaa myös järkeviä neuvoja kasvatusongelmiin.

Filosofian tohtori John Gray on tällä hetkellä Yhdysvaltain suosituin tietokirjailija. Hänen menestyksekkäin teoksensa Miehet ovat Marsista, naiset Venuksesta on yltänyt seitsemän miljoonan kappaleen myyntiin – se oli 1990-luvun suosituin kirja Yhdysvalloissa. Maailmanlaajuisesti Grayn teosten yhteispainos ylittää 14 miljoonaa kappaletta 37 kielellä.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja