John-Lennart Linder : Katinka
4,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-KATI-DC59EC

Katinka kertoo elämästään Puulinnassa boheemissa perheessään, välittäen tarinansa iloisella, humoristisella ja paikoin romanttisella otteella.
Kenelle: Nuorille
Katinka asuu Puulinnassa, vanhassa kodikkaassa huvilanröttelössä boheemimaisen perheensä kanssa. Katinkan isä on kirjailija, äiti opettaja, lisäksi Katinkalla on kaksi pikkuveljeä, 'pikkukonnat' Jösse ja Tusse. Ja poikaystävä Lasse. Heistä kaikista Katinka kertoo, iloisesti ja humoristisesti ja joskus romanttisestikin. Katinkan vaiheista kerrotaan lisää jatkoteoksessa »Katinkan tanssiaiset».
Sarjassa Otavan Nuortenkirjoja on ilmestynyt mm. Aila Nissisen »Taivas on sininen ja valkoinen», romaani älykkäästä ja persoonallisesta tytöstä joka ajatuksissaan elää kesänsä uudelleen.
Sarjassa Otavan Nuortenkirjoja on ilmestynyt mm. Aila Nissisen »Taivas on sininen ja valkoinen», romaani älykkäästä ja persoonallisesta tytöstä joka ajatuksissaan elää kesänsä uudelleen.
* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.
| Tuoteryhmä | |
|---|---|
| Tekijä | John-Lennart Linder |
| Muut tekijät | Jukka Kemppinen |
| Teoksen nimi | Katinka |
| Alkuteos | Katinka i träslottet |
| SKU | P-KATI-DC59EC |
