Jose M Parramon : Öljyvärimaalauksen kirja : öljyvärimaalauksen historia, tekniikka, materiaalit, aiheet, teoria ja käytäntö

Alkaen 11,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-OLJY-15F05C
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Öljyvärimaalauksen kirja tarjoaa perusteellisen ja asiantuntevan katsauksen öljyvärimaalauksen historiaan, tekniikoihin ja materiaaleihin. Espanjalaisen taiteilijan Jose M Parramonin opas kannustaa kokeilemaan ja inspiroitumaan menneiden mestarien taiteesta.

ÖLJYVÄRIMAALAUKSEN KIRJA

Perusteellinen ja tehokas opas, tekijänä maailmankuulu opettaja, espanjalainen taiteilija José M. Parramón, jonka lukuisista opaskirjoista on suomeksi ilmestynyt tätä ennen Vesivärimaalauksen, Piirustustaiteiden ja Värikäyrämaalaauksien kirjat.

Öljyvärimaalauksen kirjan värinhakujen ja havainnollinen, vaihe vaiheelta etenevä kuvitus tukee leppoisaa, asiantuntevaa tekstiä. Kirja esittelee joukon menneiden aikojen mestareita, joiden töistä ja tekniikoista on hyvä ottaa oppia. Se korostaa perusteiden tärkeyttä, mutta innostaa samalla omakohtaisiin kokeiluihin.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäJose M Parramon
Muut tekijätReto Halme & Margerita Vidinovska
Teoksen nimiÖljyvärimaalauksen kirja : öljyvärimaalauksen historia, tekniikka, materiaalit, aiheet, teoria ja käytäntö
AlkuteosEl gran libro de la pintura al oleo
SKUP-OLJY-15F05C
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja