Jude Deveraux : Suloisia valheita
Alkaen 4,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-SULO-F2B590

Jude Deverauxin Suloisia valheita punoo yhteen rakkauden, menneisyyden salaisuudet ja elämänilon uudelleenlöytämisen suurkaupungin sykkeessä. Tässä kirjassa jännittävä jäljitys kietoutuu kipunoivan lemmen ja 1920-luvun gangsteritarinoiden ympärille.
Takakansi
KAUNIS SAMANTHA ELLIOTT matkustaa New Yorkiin etsimään kauan sitten kadonnutta isoäitiään. Samantha on menettänyt lähes koko sukunsa ja eronnut miehestään. Hän on yksin suurkaupungissa vuokranantajanaan komea ja varakas Michael Taggert, joka alkaa tuntea vastustamatonta vetoa Samantha kohtaan. Miken seurassa Samantha puhkeakin kukkaan, mutta häntä kiusaa entisen avioliiton haamu. Mike on kuitenkin yhtä periksantamaton kuin komea. Mike kirjoittaa kirjaa 20-luvun gangstereista. Samantha jäljittää isoäitiään. Heidän tutkimuksensa sivuavat toisiaan, ja mitä syvemmälle salaisuuksiin he sukeltavat, sitä jännittävämmältä menneisyyys paljastuu. Pinnalta alta löytyy niin väkivaltaa kuin kipeinovaa lempeäkin. Pikkuhiljaa arvoituis alkaa keriytyä auki ja menneisyyden ovet raoittuvat naristen...Kaunis kertomus rakkaudesta, menneisyyden salaisuuksista ja elämänilosta, joka löytyy uudelleen.
Esittely
Jude Deverauxin Suloisia valheita on kertomus kaikkivoivasta rakkaudesta, epäonnistumisenpelosta, menneisyyden salaisuuksista ja kadonneen elämänilon uudelleenlöytämisestä.
Kaunis Samantha Elliot matkustaa New Yorkiin etsimään kauan sitten kadonnutta isoäitiään.
Samantha on menettänyt lähes koko sukunsa ja eronnut miehestään. Hän on yksin suurkaupungissa
vuokranantajanaan komea ja varakas Michael Taggert. Mies alkaa tuntea vastustamatonta vetoa
Samanthaa kohtaan. Mike yrittää huomionosoituksilla, hellyydellä ja rahalla saada Samin taas
syleilemään elämää. Miken seurassa Sam puhkeaakin kukkaan, mutta rakkaudessa epäonnistumisen
pelko kahlitsee häntä. Mike on kuitenkin yhtä periksiantamaton kuin komea.
Mike kirjoittaa kirjaa 20-luvun gangstereista. Samantha jäljittää isoäitiään. Heidän tutkimuksensa
sivuavat toisiaan ja mitä syvemmälle salaisuuksiin he sukeltavat, sitä jännittävämmäksi ja
hurjemmaksi menneisyys ja isoäidin värikäs kohtalo paljastuvat. Pinnan alta löytyy niin väkivaltaa
kuin kipunoivaa lempeäkin. Pikkuhiljaa arvoitus alkaa keriytyä auki ja menneisyyden ovet raottuvat
naristen...
Jude Deveraux on kirjoittanut vuodesta 1976, ja hänen kirjojaan on myyty yli 40 miljoonaa ympäri
maailman. Hänen teoksensa nousevat myyntilistojen kärkeen vuodesta toiseen - 28 hänen
kirjoistaan on noussut välittömästi listaykkösiksi. Vapaa-aikanaan Jude harrastaa taidetta, lukemista
ja matkustelua. Hänen lempikohteitaan ovat Italia ja Skotlanti.
* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.
| Tuoteryhmä | |
|---|---|
| Tekijä | Jude Deveraux |
| Muut tekijät | Sirkka-Liisa Sjöblom |
| Teoksen nimi | Suloisia valheita |
| Alkuteos | Sweet liar |
| SKU | P-SULO-F2B590 |
| Avainsanat | kirjailijat, kaupungit, eronneet, avioliitto, testamentti, pelot, traumat, rakastuminen, jännityskirjallisuus, rakkausromaanit, salaisuudet, viihdekirjallisuus, alamaailma, jäljitys, vuokralaiset, gangsterit |
