Juha Berglund : Makuasioita viinistä ja ruoasta

Alkaen 8,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-MAKU-E4F60B
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Makuasioita viinistä ja ruoasta tarjoaa ennakkoluulottoman ja värikkään katsauksen makujen maailmaan sekä inspiroivia yhdistelmiä viineistä ja ruoista. Tässä kirjassa yhdistyvät viininviljelyn asiantuntemus ja rohkeat ruokareseptit, jotka vievät makumatkoille ympäri maailman.

Ennakkoluuloton, persoonallinen, runsas ja värikäs keittokirja ja opas makujen maailmaan.

Ruoka ja viini täydentävät tavallisesti toisiaan, mutta joskus niiden välille voi puhjeta karvas sota. Jompikumpi saattaa jopa peittää toisen kokonaan. Tämän kirjan käyttäjälle näin ei pääse käymään.

Juha Berglund on Viinilehden päätoimittaja ja viljelee viinejä Ranskassa. Pekka Immonen on tunnettu keittiömestari ja keittokirjojen tekijä. Antti Rinta-Huumo on viineihin ja ruokiin perehtynyt restonomi.

Tekijät kertovat kukin omasta alueestaan ja yhdistävät tietonsa selkeiksi tietoisiksi. He tekevät matkoja eri puolille maailmaa ja nauttivat paikallisia ruokia viineineen. He tarjoavat erilaisiin tilaisuuksiin sopivia menuita, joukossa on myös täysin uudenlaisia, eksoottisia, kokeilemaan innostavia yhdistelmiä.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäJuha Berglund
Muut tekijätAntti Rinta-Huumo & Pekka Immonen
Teoksen nimiMakuasioita viinistä ja ruoasta
SKUP-MAKU-E4F60B
Avainsanatvalmistus, ruokaohjeet, viininviljely, viinit
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja