Juha Suotmaa : Sapattivuosi ja muita kertomuksia

12,50 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-SAPA-19E7C4
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Juha Suotmaan novellikokoelma kokoaa yhteen makupaloja elämän kirjon todellisista ja fiktiivisistä hetkistä, joissa arjen havainnot saavat syvyyttä ja merkitystä. Tarinoiden vahva elämänmaku koskettaa lukijaa monipuolisesti.

Sapattivuosi ja muita kertomuksia on novellikokoelma, jossa Olavi, Eemeli, Jussi ja muut tarinoissa esiintyvät henkilöt kohtaavat erilaisia elämän tilanteita.

Osa tarinoista on fiktiivisiä, osa hyvinkin todellisia. Yhteistä niille on voimakas elämän maku.

Kirjoittaja on 53-vuotias taiteiden poikamies, joka ajaa osa-aikaisesti taksia ja pelaa vapaa-aikanaan pöytätennistä. Koulutukseltaan hän on valtiotieteen maisteri. Hän on opiskellut luovaa kirjoittamista vuodesta 2005 lähtien mm. avoimessa yliopistossa, Oriveden opistolla ja vapaassa kirjoittajakoulussa.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäJuha Suotmaa
Teoksen nimiSapattivuosi ja muita kertomuksia
SKUP-SAPA-19E7C4
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja