Juha Tuominen : Tiina ja Jaana suuren pahan jäljillä

20,80 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-TIIN-834F65
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Kokenut rikospoliisi joutuu koville, kun Tiina Raikas ja Jaana Lindegren tarttuvat tapaukseen, joka järkyttää syvältä. Yhteistyön voima auttaa selvittämään rikosvyyhdin, joka haastaa jopa karaistuneen tutkijan.

Kenelle: Aikuisille dekkarien ja poliisiromaanien ystäville.

Ylikonstaapelit Tiina Raikas ja Jaana Lindegren tekevät yhteistyössä ison tutkimuksen, jonka aihe väkisin ravistelee kokeneenkin rikospoliisin sielua. Naisten yhteistyöllä saatetaan kuitenkin loppuun tämäkin viheliäinen projekti.

Juha Tuominen on vuonna 1964 syntynyt hämeenlinnalainen vapaa kirjoittaja. Hänen dekkarisarjansa on nyt edennyt seitsemänteen osaan. Kirjasarjan osat toimivat itsenäisinä tarinoina, vaikka henkilöt väljästi elävät elämäänsä eteenpäin isossa taustatarinassa.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäJuha Tuominen
Teoksen nimiTiina ja Jaana suuren pahan jäljillä
SKUP-TIIN-834F65
Avainsanatrikos, Dekkari, Rikospoliisi, Hämeenlinna, Poliisi
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja