Juha Vakkila : Kirjeitä 15-vuotiaalle maalivahdille

15,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-KIRJ-1176A2
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Juha Vakkila lähestyy runouden keinoin vaikeita tunteita ja isyyttä koskettavissa kirjeissään. Kirjeitä 15-vuotiaalle maalivahdille on intiimi kokoelma, jossa huoli, rakkaus ja ikävä saavat runollisen muodon.

Siinä Liisankadun ja Unioninkadun liikennevaloissa minä kysyn, olisiko sinulla mitään sitä vastaan, että kirjoittaisin sinusta kirjan. Kuka sellaista ostaisi? sinä kysyt nuoren miehen päättäväisyydellä. Lyhyt hiljaisuus, ja sitten lisäät, kaikki padot murtuvat: Minulle tulee niin hirveä ikävä teitä.

"Huolelle puhuu toisella tavalla", sanoo kirjailija Juha Vakkuri runoista, jotka hän kirjoitti pojalleen. Harvo Vakkuri sairastui syöpään kaksivuotiaana.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäJuha Vakkila
Teoksen nimiKirjeitä 15-vuotiaalle maalivahdille
SKUP-KIRJ-1176A2
Avainsanatrunot
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja