Juhani ym. Aaltola (toim.) : Ikkunoita tutkimusmetodeihin 1, Metodin valinta ja aineistonkeruu : virikkeitä aloittelevalle tutkijalle

34,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-IKKU-E72A2D
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Ikkunoita tutkimusmetodeihin 1 tarjoaa selkeitä ja perusteltuja ohjeita tutkimusmetodin valintaan ja aineiston keruuseen kasvatustieteen ja yhteiskuntatieteiden aloilla. Kirja auttaa ymmärtämään sekä kvantitatiivisten että kvalitatiivisten menetelmien mahdollisuudet ja rajat, ja esittelee keskeisiä tutkimusmenetelmiä havainnollisten esimerkkien avulla.

Kenelle: Aloitteleville tutkijoille, opinnäytetyön tekijöille ja kaikille, jotka ovat kiinnostuneita kasvatustieteiden ja yhteiskuntatieteiden tutkimusmenetelmistä.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäJuhani ym. Aaltola (toim.)
Muut tekijätRaine Valli
Teoksen nimiIkkunoita tutkimusmetodeihin 1, Metodin valinta ja aineistonkeruu : virikkeitä aloittelevalle tutkijalle
SKUP-IKKU-E72A2D
Avainsanatkasvatustiede, tutkimusmenetelmät, yhteiskuntatieteet, metodologia
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja