Jukka-Pekka Palviainen : Jugi ja Majakkasaaren aave

13,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-JUGI-13704D
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Jugi ja Majakkasaaren aave on vauhdikas lasten seikkailukirja, jossa tosi-tv-kuvaukset ja kummitusjahti kietoutuvat yhteen. Riemukas sanailu ja yllättävät käänteet vievät Jugin ja Irrin keskelle Majakkasaaren outoja tapahtumia.

Kenelle: Alakouluikäisille jännityksen ja seikkailujen ystäville.

Tosi-tv:n ja kummitusjahdin täyteinen seikkailukirja pursuaa yllättäviä käänteitä ja riemastuttavaa sanailua. Alakouluikäisille suunnatun kirjasarjan avaus esittelee Jugin ja hänen nokkelan siskonsa Irrin.

Jugi on muuttamassa vanhempiensa ja pikkusiskonsa Irrin kanssa Majakkasaarella sijaitsevaan ränsistyneeseen hotelliin, jota remontoidaan television Murjusta palatsiksi -ohjelmassa. Jo kuvausryhmän tapaaminen saa yllätyksiä aikaan, mutta tutustumiskäynti muuttuu yhä kummallisemmaksi, kun tarinat Majakkasaaren aaveesta alkavat tuntua todelta.

Remontin ja kuvausten keskellä Jugi ja Irri tutustuvat saaren erikoisiin asukkaisiin. Näkikö Kalervo Kalervo oikeasti kummituksen? Miksi lähes satavuotias Konsta valvoo kaiket yöt? Pian lapset huomaavat olevansa itsekin mukana aavejahdissa.


Jukka-Pekka Palviainen on useita palkintoja ja palkintoehdokkuuksia saanut kirjailija, jonka laaja tuotanto sisältää kirjoja niin lapsille, nuorille kuin aikuisillekin.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäJukka-Pekka Palviainen
Teoksen nimiJugi ja Majakkasaaren aave
SKUP-JUGI-13704D
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 9-14.30)
Copyright © Finlandia Kirja