Jukka Ukkola & Vesa Lehtimäki : Jyviä ja akanoita

Alkaen 18,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-JYVI-995DEA
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Koe Jyvät ja akanat -palstan kokoelman parhaat oivallukset ja kielikukkaset vuosien varrelta. Kirja tarjoaa hulvattoman läpileikkauksen kotimaisen huumorin klassikkohetkiin.

Kasvisten syönti voi puolittaa riskisi kuolla.
Iltalehti 30.5.2014, (SK 25/2014)

Nauti parhaat jyvät ja akanat! Suomen Kuvalehden suosituin palsta on ilmestynyt vuodesta 1958. Jyvät ja akanat on käsitteeksi muodostunut annos kielikukkasia ja journalistisia kömmähdyksiä sekä hykerryttävää ajankuvaa. Tähän kirjaan on seulottu 897 parasta jyvää ja akanaa.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäJukka Ukkola & Vesa Lehtimäki
Muut tekijätKuvittaja: Vesa Lehtimäki
Kannen suunnittelu tai taide: Vesa Lehtimäki
Teoksen nimiJyviä ja akanoita
Avainsanatvitsit, huumori, lainaukset, kömmähdykset, väärinymmärrykset, kirjoitusvirheet, kokoelma
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja