Juliet Bawden : Eläköön paita!

Alkaen 9,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-ELAK-B832C4
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Eläköön paita! inspiroi uudistamaan miesten paidat luoviksi ompelutöiksi. Kirjan avulla kierrätät vaatteet omaperäisiksi esineiksi helposti ja hauskasti.

Kenelle: Sopii käsityöharrastajille ja ompelusta kiinnostuneille.

Minne joutuvat miestenpaidat, joita ei enää käytetä? Tämän kirjan tekijä ehdottaa, että tuolinpäälliseksi, essuksi tai vaikkapa leipäkoriksi. Rajana on vain mielikuvitus!

Hauskassa ompelukirjassa on 30 erilaista kierrätysideaa vaatteista tutuimmalle ja käytetyimmälle: miesten paidalle. Raidalliset tai ruudulliset paitakankaat, jopa kukalliset retroprintit - väriskaala voi olla tyylikkään hillitty tai iloisen kirjava.

Tarkat valokuvat ja piirroskuvin vaihe vaiheelta esitetyt ompeluohjeet varmistavat, että aloittelevakin ompelija onnistuu.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäJuliet Bawden
Muut tekijätVirpi Vainikainen & Caroline Arber
Muut tekijätValokuvaaja: Caroline Arber
Kääntänyt: Virpi Vainikainen
Teoksen nimiEläköön paita!
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja