Julkisten palvelujen uudet tuotantotavat

12,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-JULK-5A6C1D
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Julkisten palvelujen uudet tuotantotavat tarkastelee suomalaisten julkisten palvelujen muutostarpeita sekä tuotantotapojen kehitystä kiristyvien laatuvaatimusten ja resurssien valossa. Teos koostaa ajankohtaista keskustelua kuntien palvelurakenteiden uudistuksista ja vaihtoehtoisista tuotantotavoista esimerkkien ja kansainvälisten kokemusten kautta.

Kenelle: Kiinnostaa yhteiskuntatieteistä, kunnallishallinnosta ja julkisten palvelujen kehittämisestä kiinnostuneita.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
Teoksen nimiJulkisten palvelujen uudet tuotantotavat
SKUP-JULK-5A6C1D
Avainsanatkunnallishallinto, peruspalvelut, kunnat, julkinen hallinto, julkinen sektori, julkiset palvelut, tuotanto, ulkoistaminen, kunnan toimialat, tilaaja-tuottajamallit, ostopalvelut
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja