Jussi Ikkala : Uusi Arkki 1 : Uskonto ilmiönä ja Lähi-idän uskonnot

Alkaen 9,50 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-UUSI-99D2B2
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Uusi Arkki 1 : Uskonto ilmiönä ja Lähi-idän uskonnot esittelee uskonnon olemuksen ja merkityksen sekä sukeltaa Lähi-idässä syntyneiden uskontojen yhteisiin juuriin. Oppikirja rohkaisee arvioimaan uskontojen ja yhteiskunnan välistä suhdetta sekä omaa maailmankatsomusta.

Kenelle: lukiolaisille

Uusi Arkki 1 Uskonto ilmiönä ja Lähi-idän uskonnot on lukion uuden opetussuunitelman mukainen oppikirja.

Kirja käsittelee uskonnon luonnetta ja ilmenemismuotoja. Siinä tutustutaan Lähi-idän uskontoihin ja niiden yhteisiin juuriin.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäJussi Ikkala
Muut tekijätJohanna Jämsä & Kimmo Ketola ym.
Teoksen nimiUusi Arkki 1 : Uskonto ilmiönä ja Lähi-idän uskonnot
SKUP-UUSI-99D2B2
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja