Jussi Pullinen : Mitä meille tapahtui?

15,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-MITA-2EE934
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Tietokirjallisuuden Finlandia-ehdokas Jussi Pullinen pohtii somen ja digitaalisuuden vaikutuksia yhteiskuntaamme ja arkeemme sekä pureutuu internetin outoon historiaan esimerkkien kautta.

Tietokirjallisuuden Finlandia -ehdokas 2020.

Internet, some ja digitaalisuus ovat muuttaneet peruuttamattomasti meitä ja elämäntapaamme. Jotkut muutoksista ovat selvästi myönteisiä, toiset kielteisiä mutta monet niistä ovat niin uusia ja suuria, että niiden vaikutuksesta on paha vielä sanoa mitään.

Toimittaja Jussi Pullinen käy kirjassaan läpi somen ja internetin merkillistä historiaa tapaus kerrallaan. Hänen kirjansa etsii vastausta kysymykseen: mitä meille tapahtui?

Jussi Pullinen, s. 1982, on digitaaliseen journalismiin erikoistunut Helsingin Sanomien toimittaja. Hän on nykyisin politiikan toimituksen esimies ja on aiemmin toiminut mm. Nyt-liitteen esimiehenä. Lukukaudella 2017 - 2018 hän toimi Tampereen yliopiston journalistiikan vierailijaprofessorina.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja