Jutta Oerngreen : Kankaanpainanta ja batiikki

Alkaen 10,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-KANK-A4A2FB
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Kankaanpainanta ja batiikki tarjoaa innostavan ja yksityiskohtaisen oppaan useisiin kankaan koristelutekniikoihin, kuten leimasin-, lino-, hedelmä- ja silkkipainantaan sekä erilaisiin batiikkimenetelmiin tarkoilla ohjeilla ja värikuvilla.

Innostava ja yksityiskohtainen opas, joka tekee selkoa niin leimasin-, lino-, hedelmä- ja silkkipainannasta kuin vaha- ja solmubatiikista sekä silitysväreillä maalaamisesta.

Värikuvat antavat vihjeitä mitä kaikkea niillä voi saada aikaan: koristeellisia tyynynpäällisiä ja sängynpeittoja, iloisia lastenvaatteita ja naisten puseroita – mitä moninaisimpia persoonallisia käyttötekstiilejä.

Sekä kankaanpainannan että batiikin tekniikat ovat yksinkertaisia. Aloittelijalle tämä kirja tarjoaa perustiedot. Samalla se houkuttelee kokeiluihin: käyttämään omaa mielikuvitusta ja luomiskykyä.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäJutta Oerngreen
Muut tekijätPirjo-Riitta Laajava
Teoksen nimiKankaanpainanta ja batiikki
AlkuteosBrigitte Batik und Stoffdruck
SKUP-KANK-A4A2FB
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja