K. Einiö : Lyhyt kuwa-aapinen (näköispainos)

Tutustu yli sadan vuoden takaiseen aapiskokemukseen, jossa vanhat fraktuurakirjaimet ja uudet kirjaimet elävät rinnakkain. Klassinen näköispainos vuodelta 1896 on runsaan mustavalkokuvituksen siivittämä.
Aapinen yli sadan vuoden takaa, ajalta jolloin lapsille opetettiin fraktuurakirjainten lisäksi myös uudet kirjaimet. Runsas mustavalkokuvitus. Näköispainos vuodelta 1896.
Karolina Adolfina Einiö (kirjailijanimet Lina Enroth, Karolina Enroth ja K. Einiö, 1851–1921) oli suomalainen opettaja ja kirjailija. Muita teoksia: Kiertokoulun oppikirja Suomen lapsukaisille, järjestellyt K. Einiö. Weilin ja Göös, Helsinki 1892, Opi ilolla lukemaan ja kirjoittamaan! : lasten kuvakirja, aapinen ja lukukirja : kodin ja koulun avuksi, lasten huviksi ja hyödyksi; toimitti K. Einiö. WSOY 1896 ja 40 taulua yhteenlasku-harjoituksia : 40 tabeller additionsöfningar. Suomalaisen Kirjallisuuden Seura, Helsinki 1901.
* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.
Tuoteryhmä | |
---|---|
Tekijä | K. Einiö |
Teoksen nimi | Lyhyt kuwa-aapinen (näköispainos) |