Kaarina Kaurinkoski : 12 kävelyä Pietarissa

Alkaen 14,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-12-K-BC79CB
Katso kaikki vaihtoehdot
Kätevän kokoinen matkaopas esittelee kaksitoista kävelyreittiä Pietarin keskustassa ja kertoo reitin varrella olevien talojen arkkitehtuurista, historiasta ja ihmisistä, jotka niissä ovat asuneet: taiteilijoista, arkkitehdeista ja pietarilaisen baletin kuuluisista jäsenistä. Mukana on myös taloja, joihin rakastetut pietarilaiskirjailijat Puškin ja Dostojevski sijoittivat sankarinsa ja sankarittarensa asumaan.

Kävelyt alkavat keskeisiltä paikoilta, kuten Palatsiaukiolta, Taiteiden aukiolta tai Iisakin kirkolta, ja ne kestävät 1-2 tuntia. Kävelyreitit on merkitty karttaan ja selostettu sanallisesti. Reittien keskeisimmät kohteet esitellään myös valokuvin.

Kaarina Kaurinkoski on aikaisemmin kirjoittanut kirjan Pietarin palatseista.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäKaarina Kaurinkoski
Teoksen nimi12 kävelyä Pietarissa
SKUP-12-K-BC79CB
Avainsanatnähtävyydet, retkeilyreitit, kävelyreitit, matkailureitit
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja