Kai Pahlman : Banaanipotku

Alkaen 5,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-BANA-3B683E
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Kai Pahlmanin Banaanipotku tarjoaa ainutlaatuisen katsauksen suomalaisen jalkapallon värikkääseen historiaan suoraan yhden kenttiemme tunnetuimman tähden suusta.

Kai Pahlman on jalkapalloilijamme värikkäimpiä hahmoja. Hänet tunnetaan pelikenttien pahana poikana, suunnanottajana ja diivana, mutta myös varmana ja tehokkaana pelaajana, jonka erikoistemppu, taiteen suoritetu banaanipotku on tuonut hänen seuralleen monta maalia. Hän on myös muusikko ja show-mies, yleisön suosikki yhtä hyvin esiintymislavalla kuin vihreällä verallakin. Hänestä puhutaan.

Nyt Kaitsu on päättänyt puhua itse. Tässä kirjassa hän kertoo urastaan, johon liittyy monia jännittäviä seura- ja maaotteluita, kiistoja johdon kanssa, oikuttelua pelikentillä, kilpailukiellossa vietetty vuosi, ammattivalmentajaviha, kovaa harjoittelua ja kiinnostavia ottelumatkoja ulkomaille. Hän muistelee myös poikavuosiensa peliharrastuksia, muusikkoisänsä innostavaa vaikutusta ja hyviä pelitovereita sekä kertoilee häijelmistä jalkapalloilijoista. Lisäksi hän antaa vihjeitä aloitteleville pelaajille ja nappulasarjalaisille sekä sanoo mielipiteensä valmentajista ja valmentamisesta.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja