Kaisa Häkkinen & Anna Nylund : Luku Startti

51,70 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-LUKU-39EA01
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Luku Startti tarjoaa kattavan lähestymistavan suomen kielen luku- ja kirjoitustaidon alkuun aikuisille maahanmuuttajille. Kirja etenee äänteiden ja kirjainten oppimisesta arkipäivän sanaston hallintaan.

Kenelle: Aikuisille maahanmuuttajille, jotka opiskelevat suomen kielen lukemista ja kirjoittamista.

Luku Startti on lukemaan ja kirjoittamaan oppimisen kirja aikuisille maahanmuuttajille. Kirjassa opiskellaan suomen kielen äänteet ja kirjaimet, harjoitellaan lukemisen perustekniikkaa ja opitaan suomen kielen alkeita sekä arkipäivän sanastoa.

Luku Startti sopii kaikkiin aikuisten maahanmuuttajien koulutuksiin, joissa aloitetaan luku- ja kirjoitustaidon opiskelu tai vahvistetaan alkavaa lukutaitoa latinalaisilla aakkosilla. Tehtävissä liikutaan niin äänne-, tavu-, sana- kuin lausetasollakin, mikä mahdollistaa opetuksen eriyttämisen tarvittaessa. Kirjoittamista harjoitellaan lukemisen rinnalla niin, että opiskelijoiden hienomotoriset taidot kehittyvät ja kirjoitustaito vahvistuu.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäKaisa Häkkinen & Anna Nylund
Teoksen nimiLuku Startti
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja