Karen Wallace : Munavarkaita
5,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-MUNA-080FAE

Etsiväkoira ponnistaa kaikki nuuskijantaitonsa ratkaistakseen arvoitukset kissanpentujen katoamisesta ja hanhen munan varkaudesta. Tavutettu tarina innostaa aloittelevia lukijoita mukaansa etsintäretkelle.
Kenelle: 5-vuotiaille ja sitä vanhemmille lapsille.
Kissanpennut ovat kateissa, ja niiden emo on kovin huolissaan. Toisessa kirjassa taas hanhen pesä on tyhjä: sen muna on varastettu! Ratkeavatko arvoitukset, kun etsiväkoira laittaa kaikki nuuskijantaitonsa peliin?
Kaksi kivaa tavutettua Etsiväkoira-uutuutta aloitteleville lukijoille suunnatussa Kirja käteen -sarjassa.
Kaksi kivaa tavutettua Etsiväkoira-uutuutta aloitteleville lukijoille suunnatussa Kirja käteen -sarjassa.
* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.
| Tuoteryhmä | |
|---|---|
| Tekijä | Karen Wallace |
| Muut tekijät | Kuvittaja: Jackie Harland Kääntänyt: Seija Kukkonen |
| Teoksen nimi | Munavarkaita |
| Alkuteos | The stolen egg |
| SKU | P-MUNA-080FAE |
| Avainsanat | kuvakirjat, tavutetut kirjat |
