Kari J. Kettula : Outo hohto : facebooktarinoita
Alkaen 12,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-OUTO-21FA15

Kari J. Kettula kokoaa kokoelmaksi oudot ja hulvattomat Facebook-päivityksensä, joissa ironian ja satiirin sävyt kohtaavat muistelman ja jäähyväisteoksen tunnelmat.
Kenelle: aikuisille
Turun Kirjamessujen ohjelmapäällikkö Kari J. Kettula julkaisi "eläkkeellelähtö-kirjanaan" outoja facebook-päivityksiään vv. 2007-2012. Omassa omituisessa lajissaan kirja on eräänlainen muistelma ja jäähyväisteos 21 vuoden Kirjamessut-rupeamaan, joskaan ei kovin vakavamielinen. Kettula kertoo facebookissa jo legendoiksi muodostuneissa tarinoissaan niin anarkistisesta Angi-tädistään kuin itäkarjalaisista häämenoista, tarjoilee busterkeatonmaisia työnhakuohjeita, kertoo lukemistaan kirjoista ja leikkii vakavilla aiheilla naama(kirja) peruslukemilla. Kettuja paljastuu satiirikoksi, ja hänen ironiansa osuu aina maaliin, olipa se ulko- tai sisäsellaista.
Riemastuttavia jälkisanoja ovat teokseen kirjoittaneet Heli Laaksonen, Jenni Haukio ja Timo Ernamo.
Riemastuttavia jälkisanoja ovat teokseen kirjoittaneet Heli Laaksonen, Jenni Haukio ja Timo Ernamo.
* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.
| Tuoteryhmä | |
|---|---|
| Tekijä | Kari J. Kettula |
| Teoksen nimi | Outo hohto : facebooktarinoita |
| SKU | P-OUTO-21FA15 |
| Avainsanat | päiväkirjat, päivitys, Facebook |
