Kari Kovalainen : Kuuralinnun maa (UUDENVEROINEN)

Alkaen 13,50 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
1612568
Katso kaikki vaihtoehdot
✨
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Kari Kovalaisen "Kuuralinnun maa" johdattaa lukijan erämaiden vaarojen ja luonnon lohdullisuuden äärelle vangitsevalla otteella. Novellikokoelmassa yhdistyvät herkkä luontokuvaus, ankara eräelämä ja omintakeinen huumori.

Julmankauniita erätarinoita luonnosta ja ihmisen synkästä yöpuolesta.

Erämaassa monet vaarat odottavat kulkijaa: karhuemo puolustaa pentuaan, myrkkykäärme puraisee, pakkanen ja nälkä ahdistaa. Silti pedoista julmin on ihminen.

Lapin erämaihin ja Borneon viidakoihin sijoittuvissa novelleissa on herkkää luonnonkuvausta ja omaperäistä, vinoa huumoria. Kovalainen yhdistää taitavasti eräelämän ja luonnon lohdullisuuden.

Luonto on ankara, mutta sen syliin voi paeta muiden ihmisten lyömiä haavoja.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäKari Kovalainen
Teoksen nimiKuuralinnun maa
SijaintiPaikallisvarasto Lähetetään seuraavana arkipäivänä
KustantajaKaristo
Painovuosi2021
Painos1
SidontaSidottu kansipaperein (kovakantinen)
Sivumäärä176
Kielisuomi
ISBN9789511384748
KuntoUudenveroinen (K5-)
Kansipaperin kuntoPientä kulumaa
MuutaEdessä hintalapun jäämää, takana vanha hintalappu
SKU1612568
Korkeus (mm)215
Syvyys (mm)140
Paksuus (mm)20
Paino (g)294
VerokantaALV 13,5 %
Avainsanaterämaat, vaellus, luontosuhde, viidakot
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 9-14.30)
Copyright © Finlandia Kirja